UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Про НКРЕКП
Головна сторінка  /  Про НКРЕКП  /  Історична довідкаверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 02.11.20160
Дата оновлення:10.02.2020

Історична довідка

 

26 листопада 2016 року набрав чинності Закон України від 22.09.2016 № 1540-VIII «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Зазначений Закон був оприлюднений в газеті «Голос України», за № 225 від 25.11.2016. Цей Закон визначає правовий статус Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП, Регулятор), її завдання, функції, повноваження та порядок їх здійснення.

 

Регулювання енергетики започатковане в Україні в грудні 1994 року, коли Указом Президента України була утворено незалежний позавідомчий  постійно діючий державний орган - Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ). Це був третій в Європі орган регулювання енергетики після британського регулятора OFFER (1989 р.) та угорського HEO (вересень 1994 р.). У 1997 році повноваження НКРЕ були поширені на нафтогазовий сектор.

 

В 2000 р. НКРЕ було визначено центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, підконтрольним і підзвітним Президентові України, а в 2011 р. – державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітному Верховній Раді України.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (Нацкомпослуг), утворена в 2011 р. У серпні 2014 р. НКРЕ та Нацкомпослуг ліквідовано, їх функції були покладено на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, згідно з Указом Президента України від 27 серпня 2014 року № 694/2014.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом Міністрів України. Регулятор є колегіальним органом, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб'єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави, забезпечення енергетичної безпеки, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України.

 

До складу НКРЕКП входять сім членів, у тому числі Голова. Призначення на посаду члена Регулятора здійснюється за результатами відкритого конкурсного відбору на зайняття цієї посади. Організацію та проведення конкурсного відбору здійснює Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП, що утворюється і діє відповідно до Закону України про НКРЕКП. Голова Регулятора обирається членами НКРЕКП шляхом таємного голосування.

 

Діяльність НКРЕКП забезпечує центральний апарат та її територіальні органи.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)