Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись]

Дата розміщення на сайті: 15.03.2019

Інформація щодо сплати штрафних санкцій, накладених відповідно до статті 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»

 

Відповідно до статті 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» за порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, НКРЕКП може застосовувати санкції у вигляді, зокрема, накладення штрафу.

 

Суб’єкти господарювання, на яких накладено штраф, зобов’язані сплатити його у 30-денний строк з дня одержання копії рішення про накладення штрафу.

 

При сплаті, у призначенні платежу необхідно обов’язково вказувати код ЄДРПОУ (платника), назву коду доходу 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», дату і номер постанови, якою накладено штрафні санкції.

 

Реквізити рахунків для сплати штрафу розміщенні на офіційному веб-сайті Державної казначейської служби України у розділі «Діяльність», «Реквізити доходних рахунків»: https://www.treasury.gov.ua/ua/requisites.

 

Для пошуку реквізитів доходних рахунків на сайті Державної казначейської служби України у вікнах «Регіон», «Район, місто обл. значення та ОТГ» вибрати потрібне найменування і набрати у вікні «Найменуванні податку, збору платежу» літерами «Адміністративні штрафи та інші санкції».

 

Додатково зауважуємо, що відповідно до частини п’ятої статті 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», суб’єкт господарювання протягом п’яти робочих днів з дня сплати штрафу зобов’язаний надіслати НКРЕКП документи, що підтверджують сплату штрафу.


За кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі 1,5 відсотка суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням НКРЕКП.

 

У разі відмови від сплати штрафу та пені їх примусове стягнення здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом НКРЕКП.

[повернутись]