UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин01.07.2019 19:31
версія для друку


НКРЕКП продовжить зменшувати регуляторний вплив на ринок електроенергії


01 липня 2019 року, м. Київ – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, продовжить зменшувати регуляторний вплив через вдосконалення діючого вторинного законодавства в умовах функціонування нової моделі ринку електричної енергії.

 

«Попереду нас очікує іспит на відповідність діючого законодавства реаліям ринку та новим умовам роботи, що передбачають значне зменшення прямого регуляторного впливу. Тому, комісія закликає учасників ринку до подальшого діалогу та продовження роботи по вдосконаленню положень нормативно-правових актів та принципів, що регулюють новий ринок електричної енергії», - зауважила Голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

 

За словами Кривенко, запуск нової моделі ринку електроенергії є фактичним виконанням вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» та міжнародних зобов’язань України, зокрема в рамках угоди про членство України в Енергетичному Співтоваристві.

 

На завершення першої доби функціонування нової моделі ринку електричної енергії, за оперативною інформацією, Регулятор повідомляє про наступне.

  1. Енергосистема працює у штатному режимі. Перерв постачання електроенергії споживачам у зв’язку із запуском нової моделі ринку не має.
  2. Всі основні сегменти та функції нового ринку запрацювали.
  3. Результати перших торгів на ринку на добу наперед сформувалась на рівні нижчому, ніж цінові обмеження встановлені НКРЕКП.
  4. Ціна на електричну енергію для населення не змінилась та залишається найнижчою серед Європейських країн.
  5. Зафіксовані технічні збої у роботі систем та платформ оперативно ліквідовувались.

Першими результатами роботи нової моделі ринку для виробників електроенергії є:

  1. Ціна на електроенергію для вугільної генерації склала 159 коп/КВт×год, або на 2% нижче середньозваженого обмеження, що встановлений Регулятором.
  2. Ціна на електроенергію для державної НАЕК «Енергоатом» зросла на 35%, з 57 коп/кВтгод до 75 коп/КВт×год.
  3. Ціна на електроенергію для державної компанії Укргідроенерго зросла на 47% або із 75 коп/КВт×год до 110 коп/ КВт×год.

Голова та Члени НКРЕКП висловлюють персональну подяку кожному  співробітнику Регулятора, ДП «Оператор ринку», ДП «Гарантований покупець», ДП «Енергоринок», ДП «НЕК «Укренерго» та проекту «Енергетична безпека» USAID за покладені зусилля у впроваджені з 01 липня 2019 року нової моделі ринку електричної енергії.

 

Нагадаємо, що НКРЕКП з метою імплементації положень Закону України «Про ринок електричної енергії України» було прийнято 48 нормативно правових актів, що регламентують роботу нового ринку електричної енергії, серед яких зокрема: Правила ринку, Правила ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, Кодекс системи передачі, Кодекс систем розподілу та Кодекс комерційного обліку електричної енергії.

 

Довідково.

Законом України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України», який набрав чинності 01 січня 2014 року, було імплементовано Директиву 2003/54/ЕС про загальні правила функціонування внутрішнього ринку електроенергії та Регламент № 1228/2003 стосовно умов доступу до мережі транскордонної передачі електроенергії (Другий енергетичний пакет). В свою чергу, підписавши угоду про членство в Енергетичному Співтоваристві, Україна зобов’язалась з 1 січня 2015 року застосовувати правила Третього енергетичного пакета Європейського Співтовариства.

 

З метою виконання цих зобов’язань та імплементації положень Другого та Третього енергопакетів Європейського Співтовариства, у тісній співпраці з представниками Секретаріату Енергетичного Співтовариства було розроблено та у подальшому прийнято проект Закону України «Про ринок електричної енергії України».

 

На виконання вимог зазначеного закону та виконання зобов’язань держави Україна в рамках угоди про членство в Енергетичному Співтоваристві, 01 липня 2019 року розпочав роботу новий ринок електричної енергії.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)