UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Документи
Головна сторінка  /  Документи  /  Постанови  /  2020 року  /  НКРЕКП, Постанова від 07.02.2020 № 313 "Про відмову у видачі ліцензії з виробництва електричної енергії ТОВ "БЛЮМЕНТАЛЬ"версія для друку


День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 10.02.2020

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

07.02.2020                    № 313

 

Про відмову у видачі ліцензії з виробництва електричної енергії ТОВ «БЛЮМЕНТАЛЬ» 

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, 07 лютого 2020 року розглянула заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛЮМЕНТАЛЬ» (далі – ТОВ «БЛЮМЕНТАЛЬ»), код ЄДРПОУ 35428514, про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії та додані до неї документи, одержані НКРЕКП 27 січня 2020 року, та встановила.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон) однією з підстав для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Відповідно до пункту 1.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 27 грудня 2017 року № 1467 (далі – Ліцензійні умови), суб’єкт господарювання, який має намір отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії (далі – здобувач ліцензії), має відповідати цим Ліцензійним умовам.

Згідно з пунктом 1.6 Ліцензійних умов до заяви про отримання ліцензії здобувачем ліцензії додаються документи згідно з переліком, який є вичерпним, зокрема:

засвідчені керівником або уповноваженою особою здобувача ліцензії копії документів, що підтверджують наявність у здобувача ліцензії на праві власності, господарського відання, користування, лізингу або на підставі договору концесії заявлених засобів провадження господарської діяльності у місцях провадження господарської діяльності;

засвідчені керівником або уповноваженою особою здобувача ліцензії копії сторінок технічних паспортів електрогенеруючого обладнання, що підтверджують установлену потужність заявленого електрогенеруючого обладнання (у разі відсутності технічного паспорта – інші документи, що підтверджують його технічні характеристики);

відомість про місця та засоби провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії за формою, наведеною в додатку 2 до цих Ліцензійних умов (далі – Відомість).

Згідно з наданою ТОВ «БЛЮМЕНТАЛЬ» Відомістю здобувач ліцензії має намір провадити господарську діяльність на наземній сонячній електростанції у складі фотоелектричних (сонячних) модулів (панелей) АS-6Р30-275W загальною потужністю 948,8 кВт та інверторів Fronius Eco 27.0-3-s у кількості 30 од.

На підтвердження наявності у ТОВ «БЛЮМЕНТАЛЬ» на праві власності, господарського відання, користування, лізингу або на підставі договору концесії заявлених засобів провадження у місцях провадження господарської діяльності здобувачем ліцензії, зокрема, надано копії:

1) витягу від 18 січня 2020 року з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на наземну сонячну електростанцію (далі – Витяг) у складі, зокрема, сонячних модулів АS-6Р30, 275 Вт (3 450 шт.) та інверторів Fronius Eco 27.0-3-S-МО за адресою: Закарпатська обл., м. Хуст, с. Кіреші, вул. Верхні Кіреші, буд. 116;

2) договору на виконання робіт від 19 липня 2019 року № Р/42039/19 (із додатками) (далі – Договір), укладеного між ТОВ «БЛЮМЕНТАЛЬ» (далі – Замовник), «СОЛАРТЕК МЕД» с.р.о. (далі – Підрядник-1) та ТОВ «СОЛАРТЕК УА» (далі – Підрядник-2), згідно з яким, зокрема, Підрядник-1 виконує, відповідає та отримує оплату за постачання окремих складових, необхідних для будівництва ФЕС, зокрема інверторів Fronius (30 шт.).

Відповідно до пункту 9.1 Договору право власності на інвертори Fronius (30 шт.) переходить Замовнику після ввезення такого обладнання на митну територію України, на підтвердження чого надано митну декларацію від 16 жовтня 2019 року щодо ввезення на митну територію України інверторів Fronius Eco 27.0-3-s (30 шт.).

Таким чином, інформація щодо типу інверторів, встановлених на сонячній електростанції, зазначена у Відомості та Договорі, не відповідає інформації, зазначеній у Витязі.

Крім того, здобувачем ліцензії не надано засвідчених копій сторінок технічних паспортів електрогенеруючого обладнання або інших документів, що підтверджують установлену потужність інверторів Fronius Eco 27.0-3-S-МО.

Додатково зазначаємо, що загальна встановлена потужність сонячних модулів, зазначених у Відомості, не відповідає загальній потужності сонячних модулів відповідно до технічних характеристик, копії яких надані заявником.

Ураховуючи зазначене, здобувач ліцензії ТОВ «БЛЮМЕНТАЛЬ» не відповідає вимогам пунктів 1.2 та 1.6 Ліцензійних умов, встановлених для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Відповідно до частини четвертої статті 13 Закону у разі відмови у видачі ліцензії на підставі встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії, здобувач ліцензії може подати до органу ліцензування нову заяву про отримання ліцензії після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Отже, якщо ТОВ «БЛЮМЕНТАЛЬ» має намір звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме надати уточнену Відомість, засвідчені копії документів, що підтверджують наявність у здобувача ліцензії на праві власності, господарського відання, користування, лізингу або на підставі договору концесії заявлених засобів провадження господарської діяльності, та засвідчені копії сторінок технічних паспортів електрогенеруючого обладнання, що підтверджують установлену потужність заявленого електрогенеруючого обладнання (у разі відсутності технічного паспорта – інші документи, що підтверджують його технічні характеристики).

З огляду на викладене, відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛЮМЕНТАЛЬ» (код ЄДРПОУ 35428514) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії у зв’язку зі встановленням невідповідності здобувача ліцензії Ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Голова НКРЕКП                                              В.Тарасюк

 

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)