UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



Електрична енергія
Головна сторінка  /  Електрична енергія  /  Питання – відповіді  /  Як у 2019 році будуть врегульовані відносини із новим власником приміщення, який у 2018 році не встиг укласти договір з постачальником за регульованим тарифом?



версія для друку


Дата розміщення на сайті: 18.03.20190

Питання: Як у 2019 році будуть врегульовані відносини із новим власником приміщення, який у 2018 році не встиг укласти договір з постачальником за регульованим тарифом?

 

Відповідь: 

 

Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон) побутовий споживач – індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач  (юридична особа, створена шляхом об'єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність); постачальник універсальної послуги - визначений відповідно до цього Закону електропостачальник, який виконує зобов'язання щодо надання універсальної послуги; універсальна послуга - постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до цього Закону, на всій території України.

 

Відповідно до положень пункту 13 розділу ХVІІ « Прикінцеві та перехідні положення» Закону, діяльність з розподілу електричної енергії з 1 січня 2019 року здійснюється на підставі нових ліцензій на провадження діяльності з розподілу електричної енергії.

 

При цьому фактом приєднання споживача до договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.

 

Передача постачальнику універсальних послуг персональних даних побутових та малих непобутових споживачів під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу не потребує отримання згоди та повідомлення таких споживачів про передачу персональних даних і вважається такою, що здійснена в загальносуспільних інтересах з метою забезпечення постачання електричної енергії споживачам.

 

Відповідно до положень частини другої статті 58 та частини першої статті 63 Закону побутові споживачі та малі непобутові споживачі мають право на отримання універсальних послуг відповідно до цього Закону. Постачальник універсальних послуг (далі - ПУП) не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору постачання електричної енергії.

 

ОСР, відповідно до вимог постанови НКРЕКП, згідно з якою ним було отримано ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії та на виконання пункту 4 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» до 1 січня 2019 року було укладено договори про надання послуг з розподілу електричної енергії зі споживачами, електроустановки яких приєднано до системи розподілу електричної енергії на території діяльності вертикально інтегрованої компанії (ліцензіатом з передачі електричної енергії  місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом) - на умовах діючих на той момент договорів про постачання електричної енергії.

 

Разом з цим, ОСР передав персональні дані побутових та малих непобутових споживачів ПУП для автоматичного укладення договорів про постачання електричної енергії споживачам.

 

Отже з 01.01.2019 постачання електричної енергії на об`єкт споживача здійснюються за договором про постачання електричної енергії, укладеним автоматично між колишнім власником приміщення та ПУП.

 

Взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – ПРРЕЕ).

 

Положеннями пунктів 2.1.1 та 2.1.3 глави 2.1 розділу ІІ ПРРЕЕ визначено, що відповідно до договорів про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, що укладаються зі споживачем та електропостачальником відповідно до цих Правил, оператор системи передачі. згідно з Кодексом системи передачі, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 309 та оператори систем розподілу, згідно з Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, здійснюють, відповідно, передачу та розподіл електричної енергії на роздрібному ринку в точку розподілу до електроустановки споживача на території діяльності відповідного оператора системи.


Ініціатором укладення договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії у разі зміни споживача, форми власності чи власника електроустановки є споживач.

 

Перелік документів, які надаються оператору системи для укладення договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії у разі зміни споживача, форми власності чи власника електроустановки визначено пунктом 2.1.7 глави 2.1 розділу ІІ ПРРЕЕ.

 

Разом з цим, пунктом 3.2.2 глави 3.2 розділу ІІІ ПРРЕЕ встановлено, що зміна або розірвання договору про постачання електричної енергії споживачу у зв'язку з істотною зміною обставин, якими сторони керувалися при його укладенні, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України та цими Правилами.

 

Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом (частини перша та друга статті 651 Цивільного Кодексу України  (далі – ЦКУ).

Зміна або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин здійснюється відповідно до положень статті 652 ЦКУ.

 

Крім того, згідно з пунктом 4.27 розділу ІV ПРРЕЕ у разі звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією споживач зобов'язаний повідомити електропостачальника та оператора системи або основного споживача про намір припинити дію відповідних договорів не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією та надати заяву щодо розірвання договорів і в цей самий термін здійснити сплату всіх видів платежів, передбачених відповідними договорами, до заявленого споживачем дня звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією включно.

 

Дія договорів може бути достроково припинена електропостачальником та/або оператором системи у разі отримання документального підтвердження факту зміни власника об'єкта. У такому разі відповідні договори припиняють свою дію в частині постачання та розподілу електричної енергії на об'єкт, а в частині виконання фінансових зобов'язань сторін (які виникли на дату припинення дії договорів) продовжують діяти до дати здійснення повного взаєморозрахунку між сторонами.

 

З новим споживачем укладаються договори відповідно до вимог законодавства України, зокрема ПРРЕЕ, після розірвання договорів зі споживачем, який звільняє приміщення.

 

При цьому у разі наявності спірних питань з попереднім власником приміщення ОСР має право звернутись до суду.

 

Отже, у разі звернення споживача (нового власника приміщення) та надання ним документів, визначеними  пунктом 2.1.7 глави 2.1 розділу ІІ ПРРЕЕ, ОСР має ініціювати розірвання договору про розподіл (постачання) електричної енергії з попереднім власником приміщення та укласти договір про розподіл (постачання) електричної енергії з новим власником приміщення.





   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)