UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Електрична енергія
Головна сторінка  /  Електрична енергія  /  Населення  /  Договірні відносини з побутовими споживачами  /  Договір про купівлю-продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послугверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 22.02.20170
Дата оновлення:21.03.2019

Договір про купівлю-продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг 

 

В результаті запровадження нової моделі ринку електричної енергії вертикально інтегровані суб’єкти господарювання, що здійснювали діяльність на закріплених територіях з постачання за регульованим тарифом електричної енергії та передачі місцевими локальними електромережами (електропостачальники) розділяються на компанії що здійснюють надання споживачам послуг розподілу (ОСР) та постачання електричної енергії.

 

Слід зазначити, що для спрощення переходу споживачів, які мають право на універсальну послугу, до новостворених суб’єктів господарювання, а саме, оператора системи розподілу (ОСР) та постачальника універсальних послуг (ПУП), відповідно до положень пунктів 4 та 8 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, до 01.01.2019 застосовувалась процедура приєднання до публічних договорів споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та про постачання електричної енергії, шляхом направлення лише відповідних заяв-приєднання.

 

При цьому, відповідно до положень пунктів 2.1.4 розділу ІІ Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (ПРРЕЕ) за ініціативою однієї із сторін договір споживача про розподіл електричної енергії оформлюється в паперовій формі.

На письмову вимогу власника об'єкта оператор системи розподілу зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дати отримання такого письмового звернення надати підписаний уповноваженою особою оператора системи розподілу паспорт точки розподілу за кожною такою точкою за об'єктом споживача та/або паперову форму договору про надання послуг з розподілу електричної енергії.

 

Крім цього, договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії укладається на умовах складеного оператором системи розподілу паспорта точки розподілу (положення пункту 2.1.4 глави 2.1 розділу ІІ ПРРЕЕ).

 

Положеннями  пункту 1.1.1 глави 1.1 розділу І ПРРЕЕ паспорт точки розподілу (передачі) - акт (документ), складений оператором системи, у якому зазначаються технічні параметри точки підключення споживача - потужність, дозволена до використання, приєднана потужність, межі балансової належності, однолінійна схема, формула донарахування втрат електричної енергії відповідно до Кодексу комерційного обліку, тип засобу/системи комерційного обліку, ЕІС-коди та інша технічна інформація, необхідна для електрозабезпечення об’єкта споживача за точками розподілу (передачі) електричної енергії.

 

При цьому, при оформленні паспорта точки розподілу (передачі) оператор системи використовує інформацію про об`єкт розподілу, що міститься в укладених договорах про користування/постачання електричної енергії, що діяли до 31.12.2018 (розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, однолінійна схема електропостачання об'єкта, дозволена (договірна) величина електричної потужності та ін.).

 

Паспорт точки розподілу (передачі) оформлюється згідно з Додатком 3 до ПРРЕЕ.

 

Так, згідно статті 63 Закону на постачальника універсальних послуг, покладено обов'язок щодо купівлі електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств за "зеленим" тарифом.

 

Згідно з положеннями статті 58 Закону побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру, величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про приєднання.

Так, розділом ІІ Порядку продажу, обліку та розрахунків за вироблену електричну енергію з альтернативних джерел енергії об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, затвердженим постановою НКРЕ від 27.02.2014 № 170 (у редакції постанови НКРЕКП від 25.02.2016 року № 229) (Порядок), встановлена процедура та вимоги при введенні в експлуатацію генеруючої установки приватного домогосподарства.

 

Пунктами 2 – 4 розділу ІІ Порядку, передбачено, що після встановлення або технічного переоснащення генеруючої установки побутовий споживач письмово повідомляє електропостачальника про це заявою-повідомленням за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.

Разом із заявою-повідомленням побутовий споживач надає електропостачальнику в двох примірниках один із варіантів, наведених у додатку 2 до цього Порядку, однолінійної схеми підключення генеруючої установки (генеруючих установок) приватного домогосподарства (далі - схема підключення генеруючої установки (генеруючих установок)).

 

Електропостачальник, отримавши заяву-повідомлення, протягом 3 робочих днів перевіряє відповідність потужності встановленої у приватному домогосподарстві генеруючої установки (генеруючих установок) потужності, яка дозволена до споживання.

 

Якщо загальна встановлена потужність генеруючої установки (генеруючих установок) перевищує 30 кВт, визначених законодавством, електропостачальник письмово протягом 3 робочих днів від дня отримання заяви-повідомлення повідомляє побутового споживача про відмову в купівлі за "зеленим" тарифом електричної енергії та повертає йому заяву-повідомлення.

 

Якщо встановлена потужність генеруючої установки (генеруючих установок) перевищує дозволену до споживання потужність за договором про користування електричною енергією, електропостачальник протягом 3 робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про відмову в купівлі за "зеленим" тарифом електричної енергії та надає рекомендації про необхідність збільшення дозволеної до споживання потужності за договором про користування електричною енергією.

 

Після усунення зауважень побутовий споживач повторно звертається до електропостачальника із заявою-повідомленням відповідно до пунктів 2 та 3 розділу ІІ.

 

Ураховуючи вищенаведене, побутовим споживачем заяви-повідомлення про встановлення генеруючої установки за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку подається до відповідного Оператора системи розподілу (ОСР).

 

В свою чергу, Оператор системи розподілу (ОСР) після отримання заяви-повідомлення про встановлення генеруючої установки від побутового споживача, зобов’язаний здійснити заходи у строки передбачені розділом ІІ Порядку. За результатами внести зміни до паспорту точки розподілу та передати інформацію про встановлення генеруючої установки протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості до Постачальника універсальних послуг (ПУП).

 

Постачальника універсальних послуг (ПУП) за результатами отримання інформації від Оператора системи розподілу (ОСР), має надати побутовому споживачу у двох екземплярах підписаний примірник договору про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом, який є додатком 2 до Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)