UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Документи
Головна сторінка  /  Документи  /  Накази  /  2016 року  /  НКРЕКП, Наказ від 11.02.2016 № 20 "Про внесення змін до наказу Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 25 березня 2015 року № 81"


    документ
    втратив
    чинність

версія для друку


День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 22.02.2016

(Наказ втратив чинність на підставі

наказу НКРЕКП від 17.01.2017 10-а)


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

НАКАЗ

11.02.2016                   20

Київ 

 

Про внесення змін до наказу Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 25 березня 2015 року № 81 

 

У зв’язку із втратою чинності Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», Порядку доступу та приєднання до Єдиної газотранспортної системи України, затвердженого постановою НКРЕ від 19 квітня 2012 року № 420 та у зв’язку із кадровими змінами в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг НАКАЗУЮ:

 

1. Внести до наказу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 25 березня 2015 року № 81 «Про затвердження складу Конкурсної комісії та Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» такі зміни:

1) у додатку 1 до наказу НКРЕКП від 25 березня 2015 року № 81, вивести зі складу Конкурсної комісії секретаря Конкурсної комісії Козаченко Н.Г.;

ввести до складу Конкурсної комісії секретаря Конкурсної комісії Гому М.С., головного спеціаліста відділу забезпечення проходження державної служби Управління роботи з персоналом.

2) У додатку 2 до Порядку розділ V «Питання на перевірку знання специфіки функціональних повноважень структурного підрозділу НКРЕКП» після підрозділу «Управління ліцензування» доповнити новим підрозділом такого змісту:

«Управління енергоринку

1. Державне регулювання діяльності в електроенергетиці (стаття 11 Закону України «Про електроенергетику»).

2.  Державне управління в електроенергетиці (стаття 8 Закону України «Про електроенергетику»).

3. Дати визначення терміну «об`єднана енергетична система України» (Закон України «Про електроенергетику», стаття 1).

4. Сфера дії Податкового кодексу України (Податковий кодекс України, стаття 1).

5. Дати визначення терміну «міждержавна електрична мережа» (Закон України «Про електроенергетику», стаття 1).

6. Дати визначення терміну «доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж» (Закон України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України, стаття 1)

7. Поняття податку та збору (Податковий кодекс України, стаття 6).

8. Дати визначення терміну «суб’єкти електроенергетики» (Закон України «Про електроенергетику», стаття 1).

9. Що Ви розумієте під поняттям оптового ринку електричної енергії (Закон України «Про електроенергетику», стаття 1).

10. В чому відмінність поточних рахунків із спеціальним режимом використання оптового ринку електричної енергії від всіх інших видів рахунків (Закон України «Про електроенергетику», статті 1, 15-1).

11. Визначення терміну «інвестиції» (стаття 14.1.81.Податкового Кодексу України).

12. Алгоритм оптового ринку електричної енергії (Закон України «Про електроенергетику», стаття 1).

13. Що слід розуміти під оптовим постачанням електричної енергії (Закон України «Про електроенергетику», стаття 1).

14. Що Ви розумієте під терміном «уповноважений банк» (Закон України «Про електроенергетику», стаття 1).

15. Методи нарахування амортизації (Наказ Міністерства фінансів України від 27.04.2000 № 92).

16. Основні завдання та повноваження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (Закон України «Про електроенергетику», стаття 12).

17. Сутність правил оптового ринку (Закон України «Про електроенергетику», стаття 15).

18. Чи забороняються страйки на підприємствах електроенергетики (Закон України «Про електроенергетику», стаття 22).

19. Обов`язки та відповідальність енергопостачальників (Закон України «Про електроенергетику», стаття 24).

20. Дати визначення терміну «дивіденди» (Податковий кодекс України, стаття 14).

21. Права споживачів електричної енергії (Закон України «Про електроенергетику», стаття 25).».

3) У додатку 2 до Порядку розділ V «Питання на перевірку знання специфіки функціональних повноважень структурного підрозділу НКРЕКП» підрозділ «Департамент роздрібних ринків» викласти в такій редакції:

«Управління роздрібного ринку електричної енергії

1. Особливості регулювання відносин в електроенергетиці (стаття 4 Закону України «Про електроенергетику»).

2. Принципи державної політики в електроенергетиці (стаття 5 Закону України «Про електроенергетику»).

3. Основні завдання та повноваження національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (стаття 12 Закону України «Про електроенергетику»).

4 Врегулювання відносин між побутовим споживачем електричної енергії та енергопостачальником, які пов'язані з продажем та обліком електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, та розрахунками за неї (частина шоста статті 15 Закону України «Про електроенергетику», Порядку продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 27.02.2014 № 170).

5. На підставі якого документу споживач може користуватися електричною енергією (частина перша статті 26 Закону України «Про електроенергетику», стаття 1.6 Правил користування електричною енергією, стаття 3 Правил користування електричною енергією для населення).

6. Права постачальників електричної енергії за регульованим тарифом (стаття 24 Закону України «Про електроенергетику», пункт 8.1 Правил користування електричною енергією, пункт 37 Правил користування електричною енергією для населення).

7. Обов'язки постачальника електричної енергії за регульованим тарифом (стаття 24 Закону України «Про електроенергетику», пункт 8.2 Правил користування електричною енергією, пункт 38 Правил користування електричною енергією для населення).

8. Відповідальність постачальника електричної енергії за регульованим тарифом (стаття 24 Закон України «Про електроенергетику», пункти 8.3 – 8.6 Правила користування електричною енергією, пункти 43-47 Правил користування електричною енергією для населення).

9. Права, обов'язки та відповідальність постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом (пункти 9.1 – 9.5 Правила користування електричною енергією).

10. Права, обов'язки та відповідальність електропередавальної організації (пункти 11.1 – 11.5 Правил користування електричною енергією).

11. Права споживачів електричної енергії (стаття 25 Закону України «Про електроенергетику», пункт 10.1 Правил користування електричною енергією, пункт 41 Правил користування електричною енергією для населення)

12. Обов’язки споживачів електричної енергії (стаття 26 Закону України «Про електроенергетику», пункти 10.2-10.6 Правил користування електричною енергією, стаття 42 Правил користування електричною енергією для населення).

13. Відповідальність споживачів електричної енергії (стаття 26 Закону України «Про електроенергетику», пункти 10.7-10.9 Правил користування електричною енергією, стаття 48 Правил користування електричною енергією для населення).

14. Порядок оформлення претензій у разі відпуску електричної енергії, параметри якості якої внаслідок дій або бездіяльності енергопостачальника виходять за межі показників, визначених у договорі на постачання/користування електричної енергії (пункт 6.47 Правил користування електричною енергією, пункти 49-52 Правил користування електричною енергією для населення).

15. Порядок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією або Правил користування електричною енергією для населення (Методика визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією).».

4) У додатку 2 до Порядку розділ V «Питання на перевірку знання специфіки функціональних повноважень структурного підрозділу НКРЕКП» підрозділ «Департамент із регулювання відносин у нафтогазовій сфері» викласти в такій редакції:

«Департамент із регулювання відносин у нафтогазовій сфері

1. Види цін (стаття 10 Закону України «Про ціни і ціноутворення»).

2. Принципи державного регулювання діяльності суб`єктів природних монополій (стаття 9 Закону України «Про природні монополії»).

3. Сфери діяльності суб'єктів природних монополій (стаття 5 Закону України «Про природні монополії»).

4. Які ринки належать до суміжних ринків (стаття 6 Закону України «Про природні монополії»).

5. Основні напрями державної цінової політики (стаття 4 Закону України «Про ціни і ціноутворення»).

6. Принципи функціонування ринку природного газу (стаття 3 Закону України «Про ринок природного газу»).

7. Послуги транспортування природного газу (стаття 32 Закону України «Про ринок природного газу»).

8. Основні принципи балансування (стаття 35 Закону України «Про ринок природного газу»).

9. Послуги розподілу природного газу (стаття 40 Закону України «Про ринок природного газу»).

10. Визначення термінів «газорозподільна система» та «газотранспортна система» (пункти 6 та 7 частини першої статті 1 Закону України «Про ринок природного газу»).

11. Загальнодержавні податки та збори (Податковий кодекс України стаття 9).

12. Предмет державного регулювання діяльності суб'єктів природних монополій. (стаття 8 Закону України «Про природні монополії»).

13. Ліцензування господарської діяльності на ринку природного газу (стаття 9 Закону України «Про ринок природного газу»).

14. Завдання комісій (стаття 12 Закону України «Про природні монополії»).

15. Вилучення незаконно одержаних прибутку, виручки та відшкодування збитків (стаття 19 Закону України «Про природні монополії»).

16. Визначення термінів «оператор газорозподільної системи» та «оператор газотранспортної системи» (пункти 17 та 19 частини першої статті 1 Закону України «Про ринок природного газу»).

17. Визначення термінів «газові мережі внутрішнього газопостачання» та «газові мережі зовнішнього газопостачання» (пункт 4 Глави І Розділу І Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2494).

18. Підстави для постачання природного газу побутовому споживачу (пункт 1 Розділу ІІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496).

19. Підстави для постачання природного газу непобутовому споживачу (пункт 1 Розділу ІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496).

20. Обов'язки суб'єктів природних монополій (стаття 10 Закону України «Про природні монополії»).

21. Виконавці робіт із встановлення лічильників газу (стаття 4 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»)

22. Джерела фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення (стаття 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»).».

5) У додатку 2 до Порядку розділ V «Питання на перевірку знання специфіки функціональних повноважень структурного підрозділу НКРЕКП» підрозділ «Структурні підрозділи НКРЕКП на територіях» викласти в такій редакції:

«Структурні підрозділи НКРЕКП на територіях

1. Підстави для здійснення позапланової перевірки (стаття 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»).

2. Види електричних мереж (Закон України «Про електроенергетику»).

3. Види господарської діяльності в сфері електроенергетики які підлягають ліцензуванню (Закон України «Про електроенергетику»).

4. Територія здійснення ліцензованої діяльності (Умови та Правила здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами, затверджені постановою НКРЕ від 13.06.1996 № 15).

5. Обсяги виробленої електричної енергії, що продаються на Оптовому ринку електричної енергії України (Умови та Правила здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії, затверджені постановою НКРЕ від 08.02.1996 № 3).

6. Альтернативні види палива. Основні принципи державної політики у сфері альтернативних видів палива. (стаття 1 та 2 Закону України «Про альтернативні види палива»).

7. Вимоги до газотранспортних та газовидобувних підприємств НАК «Нафтогаз України», а також до суб’єктів господарської діяльності, що мають ліцензію на транспортування природного і нафтового газу розподільними трубопроводами (п. 12 Порядку забезпечення споживачів природним газом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12 2001 №1729).

8. Дозволи, отримання яких передбачене при наданні послуг з централізованого водопостачання та водовідведення (стаття 49 Водного кодексу України; стаття 16. Закону «Про питну воду та питне водопостачання»).

9. Принципи державного регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги (стаття 30 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

10. Термін розгляду звернень громадян (стаття 20 Закон2 України «Про звернення громадян»).

11. Умови стандартного приєднання до електромереж енергопостачальної компанії.

12. Умови стандартного приєднання до газових мереж.

13. Додаткові роботи та послуги, пов’язані з ліцензованою діяльністю та іншими видами діяльності в електроенергетиці

14. Оптовий ринок електричної енергії України та його учасники (Закон України «Про електроенергетику»).

15. В яких обсягах ліцензіат постачальник газу повинен створити страховий запас природного газу, відповідно до законодавства України? (п. 10 Порядку забезпечення споживачів природним газом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1729).».

2. Контроль цього наказу покласти на члена Комісії Тарасюка В.В.

 

Голова Комісії                                    Д.В.Вовк

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)